powrót

ŚWIAT Z BLISKA ZAWITAŁ DO WSCHOWY

Plakat_wschowa_nowa_zelandia_small
Spotkanie we Wschowie.

     Jeszcze do niedawna nie wiedzieliśmy, że Wschowa jest tak ciekawym punktem na polskiej mapie podróżniczej. I nie chodzi tu  bynajmniej o to, ilu turystów ją rocznie odwiedza, ale o organizowany tam Festiwal Podróżników 100droga i działalność Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty. W kwietniu 2017 r. mieliśmy okazję przekonać się o tym sami, jadąc do Wschowy z pokazem zdjęć i historią o Nowej Zelandii, którą kilka lat temu przejechaliśmy wzdłuż i wszerz na motocyklach.

 

 

     Jak to zwykle bywa, za prężnym działaniem każdej organizacji stoi przeważnie konkretna osoba, której determinacja i zaangażowanie sprawiają, że całość się kręci. Tak też jest i we Wschowie, gdzie Tomek Szwarc od wielu lat co miesiąc zaprasza podróżników, przemierzających świat na najróżniejsze sposoby, by podzielili się swoimi opowieściami z publicznością tego niewielkiego miasteczka. A od 2012 roku organizuje też Festiwal Podróżników 100droga, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem u mieszkańców Wschowy i okolic.

     Podobno publiczność przychodząca na spotkania organizowane przez Twórcze Horyzonty jest już mocno wymagająca jeśli chodzi o tematy pokazów, bo przez te kilka lat Wschowę odwiedzili naprawdę ciekawi ludzie. W tym kontekście, było nam tym bardziej miło, że w kalendarzu kwietniowych spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie w tym roku, pojawił się Świat z bliska.

     Tomek – wielkie dzięki za super weekend i za gościnę! Tak pysznych soków jak Twoje nie piliśmy jeszcze nigdzie na świecie! Do zobaczenia!

Opis naszego pokazu we Wschowie: http://www.tworczehoryzonty.pl/podroze/wschowa/426-nowa-zelandia-zoltodzioby-na-motocyklach i na stronie Co jest grane 24: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/Wschowa/1,45,389844,Marta-Cwalina-Sliwinska-i-Lukasz-Sliwinski--Nowa-Z.html

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty: http://tworczehoryzonty.pl/

Festiwal Podróżników 100droga: http://www.tworczehoryzonty.pl/festiwal-100droga/6-festiwal-podroznikow-100droga