powrót

WŁÓCZYKIJ 2017 - JEDZIEMY TAM Z DWOMA POKAZAMI

Plakat_2017_2_small
Włóczykij 2017

     Już po raz trzeci będziemy opowiadać o naszych podróżach na Gryfińskim Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij. Tym razem podzielimy się z Wami ciekawostkami z dwóch wysp - Nowej Zelandii (4 marca) i Islandii (5 marca). Szczegóły poniżej - zapraszamy!

 

 

NOWA ZELANDIA. WRAŻENIA MOTOCYKLOWYCH ŻÓŁTODZIOBÓW
4 marca 2017 g. 17.00 - Gryfiński Dom Kultury

"Dwa motocykle, trochę odwagi i nowozelandzkie krajobrazy. Oto przepis na wspaniałą przygodę. Nowa Zelandia to raj dla motocyklistów, nie tylko tych doświadczonych. Jak wygląda ten wyspiarski kraj z perspektywy dwóch kółek? Czy trudno się jeździ po lewej stronie drogi i gdzie trzeba uważać na kiwi? Zapraszamy na pokaz i opowieści z naszej 7-tygodniowej podróży po dalekiej ojczyźnie Frodo, w której zbieraliśmy swoje pierwsze doświadczenia motocyklowe. Będzie nie tylko o rekordach prędkości, ale też, a może przede wszystkim, o pięknej nowozelandzkiej przyrodzie, ciekawych ludziach i Władcach Pierścieni."

Link do pokazu: http://www.wloczykij.com/index.php?plik=pokaz&pokaz_ID=1408&pokaz_kat=z


ISLANDIA. JASNA STRONA NOCY.
5 marca 2017. g. 16,00 - Klub Festiwalowy Włóczykija


"Islandia może wydawać się niepozorna. Przecież to tylko mała wyspa na obrzeżach Europy, gdzieś pod Grenlandią, gdzie ciągle wieje, a przez większość roku pada i jest zimno. Ale ta mała wyspa potrafi tupnąć nogą i jednym wulkanem sparaliżować cały kontynent. A jej mieszkańcy, jeśli przyjdzie im na to ochota, potrafią wybrać na burmistrza stolicy zawodowego... komika! Już sam Reykjavik, ze swoim pomnikiem biurokraty, to kopalnia ciekawostek. Ale warto wybrać się dookoła wyspy żeby zobaczyć gejzery, wulkany, lodowe laguny, wodospady, czarne plaże i fiordy. Tylko ludzi tam niewielu. Za to przy odrobinie szczęścia w podróży będą Wam towarzyszyć elfy, wieloryby i maskonury. Gdzie je spotkać, jak podróżować i kto mieszka na, prawie bezludnej wyspie Flatey - dowiecie się z naszego pokazu."

Link do pokazu: http://www.wloczykij.com/index.php?plik=pokaz&pokaz_ID=1457&pokaz_kat=z