powrót

WŁÓCZYKIJ 2016 - BĘDZIEMY TAM!

Img_1674_3
Wszystkie drogi prowadzą do Gryfina.

     Już za niecałe dwa tygodnie (25. lutego 2016) rozpoczyna się 10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. "11 dni festiwalu, ponad 100 wydarzeń i co najmniej 120 prelegentów" a wśród nich my ze zdjęciami i opowieściami z podróży. Zapraszamy!

 

     Planowaliśmy jedno slajdowisko, ale finalnie pokazaliśmy dwa - o Chinach i o Omanie. Bardzo nas to cieszy, bo publiczność na pokazach w Gryfinie jest tak pozytywna, że aż chce się opowiadać.

 

 

 

 

ZUPEŁNIE INNE CHINY

     Chiny autostopem i na "kanapie"? Czemu nie! Tylko jak dogadać się jadąc stopem gdy wszyscy mówią wyłącznie po chińsku? Jak poruszać się po miastach, w których przewodnik sprzed czterech lat to już książka historyczna? Jak znaleźć "tradycyjne Chiny" w gąszczu budowanych 24 godziny na dobę wieżowców? Chiny powalają nowoczesnością oraz wielkimi, dzikimi przestrzeniami. Dynamiką rozwoju i jednocześnie mnogością lokalnych kultur. Najmodniej ubrany w Chinach turysta to... Chińczyk, a najdłuższa kolejka stoi po nowego iPhone'a! Zdziwienie, to uczucie które najczęściej towarzyszyło nam w Chinach. Zapraszamy na opowieść o Chińczykach, Wielkim Murze, smogu, pandach, tybetańskiej kulturze oraz poszukiwaniu znajomej mniszki i trudnej sztuce dokonywania podróżniczych wyborów.

Link do informacji o naszym pokazie: http://www.wloczykij.com/index.php?plik=pokaz&pokaz_ID=1224&pokaz_kat=z

 

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ OMAN?

     Pustynia, pustynia i jeszcze raz pustynia. Tak wygląda Oman widziany z dalekiej perspektywy google maps. Jednak, kiedy spojrzy się na ten kraj z bliska, okazuje się, że ma on do zaoferowania zdecydowanie więcej. Przepiękne kaniony, palmowe oazy, oczka wodne w środku pustyni, czy kręte doliny zwane wadi, które można przejść na piechotę - to tylko niektóre z naturalnych atutów tego kraju. Oman to także ponad tysiąc lat historii, tradycji i arabskiej kultury, z którymi dziś zetkniemy się w starych miastach, fortach, czy w beduińskich obozach na skraju pustyni. To tylko kilka powodów, dla których polecamy wybrać się do Omanu. O pozostałych opowiemy na prezentacji.

Link do informacji o pokazie: http://www.wloczykij.com/index.php?plik=pokaz&pokaz_ID=1161&pokaz_kat=z

 

Oficjalna strona Festiwalu: http://www.wloczykij.com/