Marta&Łukasz

     Świat z bliska wygląda inaczej. Jest inny niż w telewizji, Internecie czy gazetach. Dla nas świat widziany na własne oczy jest ciekawszy. Z daleka wiele rzeczy wygląda podobnie. Gdy się jednak dobrze przyjrzeć, można dostrzec nieprawdopodobną różnorodność kultur, wierzeń, poglądów, charakterów, smaków czy kolorów. To nas właśnie przyciąga.


     Na co dzień robimy różne rzeczy. Pracujemy, spotykamy znajomych, czytamy książki, chodzimy do kina i na imprezy. Marta uwielbia salsę i konie, Łukasz kocha sport w każdej postaci. Mieszkamy w Warszawie i Warszawę lubimy. Nie chcielibyśmy się z niej przenieść. Tak jak nie chcielibyśmy wyprowadzić się z Polski. Tu jest nasze miejsce. A świat lubimy po prostu odwiedzać. Robimy to wspólnie od ponad 12 lat. Za każdym razem wchodzimy w niego nieco głębiej. Zaczynaliśmy od wycieczki all inclusive na Rodos w Grecji i weekendowego zwiedzania Europy. Potem były kolejne podróże, coraz dalsze: Peru, Boliwia, Kuba, Singapur, Malezja, Kambodża, Tajlandia, Maroko, Wenezuela. Aż w końcu zdecydowaliśmy się na samodzielną roczną wyprawę dookoła świata. Chcieliśmy pojechać jak najdalej, na przysłowiowy koniec świata. Szukaliśmy go na Ziemi Ognistej, w australijskim Outbacku, w Himalajach w Nepalu i na Wyspie Wielkanocnej. Na naszym blogu dzielimy się tym co zobaczyliśmy i czego doświadczyliśmy w czasie tej podróży i naszych pozostałych wojaży.


     Czy zmieniliśmy się przez te lata włóczęgi przez świat? Cały czas to odkrywamy. Ciągle zauważamy jakieś drobne zmiany w naszych charakterach, upodobaniach. Nic radykalnego. Po prostu na jedne rzeczy zwracamy większą uwagę, inne nas teraz bardziej lub mniej interesują. Co ciekawe, kiedy dziś patrzymy na mapę widzimy, że nadal jest znacznie więcej miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć niż tych, w których już byliśmy. I całe szczęście! Dzięki temu przed nami jeszcze wiele przygód. Chociaż kolejnej tak długiej podróży na razie nie planujemy, to ŚWIAT Z BLISKA chcemy poznawać nadal, a wrażeniami z przyjemnością będziemy dzielić się na tym blogu.

Zapraszamy!
Marta Cwalina-Śliwińska
Łukasz Śliwiński